Spacerownik
Organizatorzy
thumbnail
Miasto Stołeczne Warszawa
thumbnail
Instytut Mieczysława Wajnberga
thumbnail
Sfera Harmonii
© 2022 warszawawajnberga.pl
MW Design
YI EN PL

Zespół

Ania Karpowicz

Ania Karpowicz

- kuratorka

Laureatka Paszportu Polityki w kategorii muzyka poważna. Flecistka, aktywistka, kuratorka festiwalu WarszeMuzik, założycielka Hashtag Ensemble, współzałożycielka Instytutu Mieczysława Wajnberga. Tworzy wydarzenia muzyczne rozmawiające z przestrzenią miasta, szuka aktualnych kontekstów dla muzyki klasycznej i społecznej wrażliwości w muzyce nowej.

Maria Sławek

Maria Sławek

- współautorka

Skrzypaczka, wykładowczyni akademicka, publicystka, badaczka, prezeska Instytutu Mieczysława Wajnberga. Od wielu lat zaangażowana w propagowanie twórczości Mieczysława Wajnberga, łączy aktywną działalność artystyczną i pedagogiczną.

Agnieszka Kuś

Agnieszka Kuś

- autorka tekstów

Kolekcjonuje historie z dziejów miasta, którym dzieli się z uczestnikami wycieczek i czytelnikami.
Studiowała historię i italianistykę na Uniwersytecie Warszawskim, relacje polsko-żydowskie w Instytucie Badań Literackich PAN oraz Food Studies na SWPS w Warszawie.

Ola Jasionowska

Ola Jasionowska

- autorka szaty graficznej

Urbanistyczna graficzka i ilustratorka. Tworzy identyfikacje wizualne licznych wydarzeń kulturalnych w Warszawie. Jest także autorką identyfikacji Międzynarodowego Strajku Kobiet i tworzy wyjątkowe plakaty związane z polską architekturą.

Marek Bracha

Marek Bracha

- kurator muzyczny

Pianista, współ-kurator festiwalu WarszeMuzik, pedagog. Zaangażowany w przywracanie do programów koncertowych zapomnianych dzieł muzyki Żydów polskich, między innymi poprzez autorski cykl „Jewish Mazurkas”. Opiekuje się cyklem recitali WarszeMuzik w przestrzeni pomnika UmschlagPlatz w Warszawie.